Deus namiesto šampanského!

14.12.2009, 18:17, Silvia Nagyová

Deus je originálne belgické pivo tej najvyššej kvality. Svojou chuťou, spôsobom výroby aj balením dokáže bez problémov konkurovať priamo šampanskému. Je krémové, perlivé, s jemnou ovocnou arómou a sladovým doznievaním. Atraktívna fľaša a korkový uzáver dávajú tomuto pivu jedinečnú exkluzivitu a punc toho najkvalitnejšieho nápoja.


Výrobný proces
Po uvarení v Belgicku sa pivo preváža do Francúzska, do regiónu Champagne. Tam podstúpi re-fermentáciu podobnú vínu, počas ktorej získa svoje jemné a nezameniteľné bublinky. Tento proces trvá viac ako mesiac. Počas neho prebehnú dve kvasenia, ktoré zabezpečia zvýšený obsah alkoholu. Deus obsahuje takmer dvakrát viac alkoholu ako bežné pivo, až 11,5 %. Po zafľaškovaní sa necháva Deus počas deviatich mesiacov v pivniciach pri teplote 12 stupňov. Následne sa fľaše s pivom pretáčajú počas jedného týždňa. Kvas, ktorý sa nahromadí v hrdle fľaše sa zamrazí a odstráni predtým, ako sú zakorkované a odoslané do predaja.


Nová éra
Druh piva ako Deus, môže pomôcť zmeniť jeho vnímanie a zatraktívniť ho pre mnohých spotrebiteľov. A možno jedného dňa bude v reštauráciách popri 250 druhoch vína aj podobný počet pív.

 

Cena: 20,30 €/ s DPH
 

Stiahnuť tlačovú správu.

 
« Späť


Diskusia: "Deus namiesto šampanského!"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre