Zelené pivo z Kvačian / Autor: Peter Bognár

26.03.2010, 07:45, Peter Blahút

Prebraté zo zdroja: kamnapivo.sk

Minipivovary na Slovensku pravdepodobne naberajú na dychu. Potvrdením je, aj čím viac známy minipivovar manželov Kataríny a Jozefa Brontvaiových z liptovskej obce Kvačany.


V ich minipivovare umiestnenom v príjemnom penzióne Vidiecka usadlosť varia svoje nepasterizované a nefiltrované pivo už od roku 2005 a v roku 2006 ho uviedli oficiálne na slovenský trh. V ponuke je varené striedavo podľa potrieb Brontvaiovský svetlý výčapný ležiak, Bront­vaiovský polotmavý jantár, Brontvaiovské čierne pivo a Brontvaiovské červené pivo.

 

Ako absolútna novinka na veľkonočné sviatky je pripravené Zelené pivo. Je to 11,5 stupňový výčapný ležiak s obsahom alkoholu 4,8%. Na jeho výrobu sa použili suroviny ako: jedinečná kvačianska voda, slovenské jačmenné svetlé slady, chmeľ, bylinky a žihľava, tá vlastne dodáva pivu jeho zaujimavú farbu. Pivo je nepasterizované, nefiltrované charakteristickej zelenej farby s chuťou po pridaných bylinkách. Cena tohto na Slovensku ojedinelého špeciálu bude 1,90€ a polliter.

 

Nenechajte si uniknúť možnosť ochutnať čerstvé Brontvaiovské Zelené pivo na Zelený štvrtok a počas veľkonočných sviatkov v liptovskej obci Kvačany vo Vidieckej usadlosti u Brontvaiovcov!

 

Vidiecka usadlosť

Kvačany č. 88

okr. Liptovský Mikuláš

web: http://www.brontvai.sk

e-mail: blps@inmail.sk

tel.: 0905 613 567, 0905 787 507

 
« Späť


Diskusia: "Zelené pivo z Kvačian / Autor: Peter Bognár"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre