Bezlepkové pivo

5 položiek

Bezlepkové pivo sa dá prakticky vyrábať dvoma spôsobmi. Prvým spôsobom je výroba z prirodzene bezlepkových potravín ako napríklad ryža, quinoa alebo pohánka. Druhou možnosťou, ako vyrobiť bezlepkové pivo, je s použitím takých obilnín, z ktorých sa množstvo lepku počas výroby prirodzene znižuje. Množstvo sa musí znížiť až na úroveň legislatívneho limitu, ktorý predstavuje 20mg/l. Robí sa to napríklad použitím enzýmu, ktorý naštartuje fermentačný proces na rozloženie gluténového proteínu.

Bezlepkové pivá Ridgeway začínajú svoju cestu s nízko proteínovým Anglickým sladom. Rozšírený a starostlivo kontrolovaný proces varenia piva odstráni viac ako 99 % pôvodného lepku. V tomto bode ho pivo obsahuje 20 -35 mg/kg, čo je na hranici označenia Gluten free. Maximálny možný limit pre bezlepkové potraviny je 20 mg/kg. Pivovar Ridgeway však považoval aj limit "20" za príliš vysoký, keďže v kombinácii piva so stravou by mohol byť pre mnohých ľudí na bezlepkovej strave rizikový. Dal si preto za cieľ dostať sa pod hranicu 5 mg lepku na kilogram. Aby si boli tvorcovia úplné istí, že gluten free pivári môžu Ridgeway pivá konzumovať bezpečne, dostali sa k poslednému kroku výroby. Pri každej fermentácii sa v procese výroby pridáva malé množstvo špecializovanej čistiacej proteázy. Tá zoseká posledné 1 % lepku a pivá vďaka nej dosiahnu hodnotu lepku 5 mg/kg, prípadne aj menej. Každá várka piva sa zároveň dáva nezávisle testovať, aby sa táto hranica potvrdila a bezlepkoví pivári mali istotu, že nie je pre ich zdravie škodlivé.

Predstavené pivá sú navyše fľašované spolu so živými kvasinkami a tak prechádzajú ďalšou fermentáciou vo fľaši. Oproti pasterizovaným pivám si tak zachovávajú priamejšiu a sviežejšiu chuť.

 

 

Typ piva:

Objem:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Súkromie - potvrdenie *

Vitajte v Prešporskej pivotéke, v e-shope so skvelými pivami.

Prehliadaním týchto stránok prehlasujem, že som starší ako 18 rokov.