Farmhouse ale

7 položiek

Farmhouse ale, resp. farmárske pivo, je prastará európska tradícia, pri ktorej si farmári varili pivo na vlastnú spotrebu z vlastného obilia. Väčšina varila pivo na Vianoce, alebo ku práci neskôr v lete. V oblastiach, kde mali dostatok obilia, užívali pivo aj ako každodenný nápoj. Farmárske pivo má obrovské rozdiely v použitých ingredienciách a v procesoch varenia, ktoré by sa mali riadiť miestnymi tradíciami.

Dnes veľa mikropivovarov vyrába pivo, ktoré sa predáva ako farmárske, ale vo väčšine prípadov je spojenie so skutočnou tradíciou varenia na statku diskutabilné. Vo Fínsku, Estónsku a Litve však existujú komerčné farmárske pivovary, ktoré na farme varia podľa starodávnych tradícií. V Belgicku a severnom Francúzsku existujú pivovary, ktoré vyrábajú pivá, o ktorých sa predpokladá, že pochádzajú z pív tradične varených na farmách v týchto oblastiach.

Farmhouse ale zahŕňa sadu rôznych štýlov s nejasnými hranicami. Najvýraznejšie a najhlavnejšie sú dva z nich: Saison, typický pre belgickú oblasť Valónska, a Bière de Garde, typický zas pre severnú časť Francúzska.

 

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:
 • 3 Monts Biere de Flandre

  Tradičné pivo severného Francúzska.

  2,70 € s DPH

 • Anosteké Blonde

  Pivo zo série Anostoké, ktorá si rýchlo získala srdcia pivárov v...

  6,50 € s DPH

 • Biolégére

  Saison, ktorý sa podobá "svojim predkom" slúžiacim najmä na...

  1,80 € s DPH

 • Boulevard Tank 7

  Ten siedmy bol ten pravý.

  3,50 € s DPH

 • La Goudale

  Verné svojej tradícii zo 14. storočia, Goud Ale, teda dobré pivo.

  2,60 € s DPH

 • Moinette Biologique

  Bio verzia valónskeho piva typu saison.

  3,10 € s DPH

 • Saison Dupont

  Najznámejšie a najtradičnejšie pivo štýlu "saison".

  2,30 € s DPH

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Súkromie - potvrdenie *

Vitajte v Prešporskej pivotéke, v e-shope so skvelými pivami.

Prehliadaním týchto stránok prehlasujem, že som starší ako 18 rokov.