Ešte silnejšie pivo! / Autor: Peter Bognár

Pridané: 9.4.2018 16:10:18 Počet zobrazení: 2955

09 Apríl 2018

Prebraté zo zdroja:  kamnapivo.sk

Boj o dosiahnutie čo najsilnejšieho piva pokračuje. Kontroverzný škótsky pivovar Brew Dog, ktorý nedávno uviedol na trh špeciál Tactical Nuclear Penguin s obsahom 32% alk. nehodlá ustúpiť z prvej pozície.

Len po pár dňoch, keď predstavili James Watt a Martin Dickie svoje pivo, nemecký pivovar Schorschbraeu ich uzemnil svojim špeciálom Schorschbocks obsahom až 40% obj. jednotiek alkoholu.

 

To si ale partička škótskych experimentátorov nemohla nechať, odkazom bolo pivo typu IPA s názvom Sink The Bismarck s obsahom 41% alkoholu! Pivo bolo uvarené v limitovanom množstve, je plnené do 330 ml fľiaš a stojí 40£. V duchu pivovaru Brew Dog je aj názov nového piva, dráždi Nemcov tým, že počas II. svetovej vojny briti potopili ich vojnovú loď s názvom Bismarck.

 

Pivo Sink The Bismarck obsahuje štvornásobné množstvo chmeľu, oproti bežným pivám a prešlo štvornásobným zmrazovaním, aby docielili odstránenie vody a zároveň extrémne vysoký obsah alkoholu.

 

Pivovar Brew Dog doslova vtrhol na pivný trh a za dva roky získal celosvetovú povesť experimentátora, prvým známejším počinom bol špeciál ale Tokyo s obsahom 18,2% alk. za ktoré bol kritizovaný a obvinený (spoločenstvo Portman Group), že podporuje alkoholizmus. Odpoveďou na kritiku bolo pivo so zníženým obsahom alkoholu na 1,1% a posmešným názvom Nanny State (Štátna opatrovateľka).
 

Odporúčame pozrieť si zábavné videá, ktoré sprevádzajú experimentátorské počiny BrewDog-u:

Sinck The Bismarck (ukážka odpovede na nemeckú ofenzívu)

Tactical Nuclear Penguin (zaujímavá ukážka výroby piva, pri ktorej sa zvyšuje obsah alkoholu opakovaným zmrazovaním, aby sa z piva odstránila voda v podobe ľadu)

 

Súkromie - potvrdenie *

Vitajte v Prešporskej pivotéke, v e-shope so skvelými pivami.

Prehliadaním týchto stránok prehlasujem, že som starší ako 18 rokov.