Deus - Brut des Flandres

Deus - Brut des Flandres

Výnimočné pivo pre výnimočné príležitosti, "šampanské" medzi pivami.

22,80 € s DPH

Deus je originálne belgické pivo tej najvyššej kvality. Je krémové, perlivé, s jemnou ovocnou arómou a sladovým doznievaním. Dokáže svojou chuťou, spôsobom výroby aj balením bez problémov konkurovať priamo šampanskému. Atraktívna fľaša a korkový uzáver dávajú tomuto pivu jedinečnú exkluzivitu a punc toho najkvalitnejšieho nápoja.

 

Po uvarení v Belgicku pivo prechádza viac ako mesiac dvojitou fermentáciou, ktorá mu dodáva vyšší obsah alkoholu. Potom sa pivo preváža do Francúzska, do regiónu Champagne. Tam podstúpi refermentáciu, počas ktorej získa svoje jemné nezameniteľné bublinky.

 

Po zafľaškovaní sa necháva Deus počas deviatich mesiacov v pivniciach pri teplote 12 stupňov. Následne sa fľaše s pivom pretáčajú počas jedného týždňa. Kvasinky, ktoré sa nahromadia v hrdle fľaše, sa zmrazia a sú vypudené v zamrznutej forme prirodzeným tlakom vzniknutým vo fľaši.

 

Druh piva ako Deus, môže pomôcť zmeniť jeho vnímanie a zatraktívniť ho pre mnohých spotrebiteľov. Medzi pivami nenájdete nič vhodnejšie na špeciálne príležitosti. Pivo Deus sa, ako ináč, podáva v pohároch na šampanské.

 

Hodnotenia:

RateBeer.com, Beeradvocate.com

 

Beeradvocate - Top 50 belgických pív

Typ piva: Belgický silný ale
Objem: 75cl
Obsah alkoholu: 11,5%
Stupňovitosť: 23,8°
Optimálna teplota pri nalievaní: 2-4 °C
Výrobca: Brouwerij Bosteels
Buggenhout, Belgicko
Zdroj popisu: oficiálny popis výrobcu

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Súkromie - potvrdenie *

Vitajte v Prešporskej pivotéke, v e-shope so skvelými pivami.

Prehliadaním týchto stránok prehlasujem, že som starší ako 18 rokov.