Chapeau Fraises

Chapeau Fraises

Jahodová variácia ovocného lambiku.

2,40 € s DPH

Výrobca: de Troch

Spontánne fermentované pivo ochutené prírodnou šťavou z jahôd a dozrievajúce v dubových sudoch. Má veľmi prirodzenú, nefiltrovanú a hmlistú hnedo-červenú farbu. Chuť je veľmi priama, výrazná po jahodovej dužine, nezanechávajúca príliš sladké alebo kyslé doznievanie.

 

História rodinného pivovaru Chapeau je ako vystrihnutá z telenovely. Na oficiálnej web stránke nájdete aj nasledujúce informácie:

 

V 19. storočí územný plán spomína pivovar vlastnený istou Petronnellou De Troch. Dokonca staršie záznamy indikujú, že jej otec, Pieter De Troch, prevádzkoval pivovar na tom istom mieste koncom 18. storočia. Petronnella sa vydala za Egidiusa De Troch a v 1898 ich syn Louis prevzal rodinný podnik. Louis sa oženil s J. De Neve a ich syn, tiež Louis, spojil pivovar s farmou v roku 1936. Ten istý Louis si vzal M. L. Van den Moortel. Ich synovec Jos Raes a jeho manželka M. Vanderhasselt prevzali rodinnú tradíciu v roku 1974 a prevádzkujú tento zriedkavý remeselnícky pivovar dodnes. V roku 2002 sa k nim pripojil aj ich syn Pauwel Raes.

Typ piva: Lambic - ovocný
Objem: 25cl
Obsah alkoholu: 3.5%
Stupňovitosť: 14°
Optimálna teplota pri nalievaní: 4-5 °C
Výrobca: Brouwerij de Troch
Wambeek, Belgicko
Zdroj popisu: oficiálny popis výrobcu, rôzne internetové zdroje

Alternatívne produkty

Súkromie - potvrdenie *

Vitajte v Prešporskej pivotéke, v e-shope so skvelými pivami.

Prehliadaním týchto stránok prehlasujem, že som starší ako 18 rokov.