Rochefort Trappistes 10

Rochefort Trappistes 10

Pivo, ktoré pravidelne obsadzuje popredné priečky v hodnoteniach najlepších pív sveta.

3,70 € s DPH

Pivo červeno-hnedej farby s kompaktnou penou, vyváženou komplexnosťou a širokým spektrom chutí (porstkého vína, marhulí, dubu, medu, korenín...) so silným podtónom alkoholu.

 

Zo šiestich belgických trapistických kláštorov, ktoré varia pivo komerčne, je Abbaye de Notre Dame de Saint-Rémy na okraji Rochefortu najviac tradičný a tajomný a okrem komunity mníchov málokto z vonkajšieho sveta vie, kto pivo vyrába. Pôvodne ženský kláštor sa v roku 1464 zmenil na mužský a koncom šetnásteho storočia sa tu začalo variť pivo. Pivá sú zväčša osobité, majú bohatú chuť, tmavú farbu, sladový charakter s prídavkami veľmi utajovanej zmesy korenia. Plného prekvasenia dosahujú pivá po šiestich mesiacoch a ďalších 12 mesiacov ešte dochádza k vylepšovaniu.

 

Hodnotenia:

RateBeer.com, Beeradvocate.com

 

RateBeer 100 najlepších pív sveta 2010 - 10. priečka

RateBeer 50 najlepších pív Belgicka 2010 - 2. priečka

Beeradvocate - Top 100 svetových pív

Beeradvocate - Top 50 belgických pív

Typ piva: Abt / Quadrupel, Trappist
Objem: 33cl
Obsah alkoholu: 11,3%
Stupňovitosť: 20°
Optimálna teplota pri nalievaní: 12-14 °C
Výrobca: Abbaye St-Remy
Rochefort, Belgicko
Zdroj popisu: D. KENNING: Pivo
(Nakl. Slovart, Praha 2007)

Re:

, 18.1.2013 10:50:23

{C}Citácia IVO: Toto pivo som si kupil kvoli jemu hodnoteniu a zvedavosti ci je naozaj take dobre. A ano JE. Take \\\"cudne\\\" (v dobrom slova zmysle) pivo som este nepil. Urcite ho odporucam kazdemu kto chce zazit nieco nove, nieco co nadchne a nadsenie bude pokracovat aj par dni po dopiti. Pivo malo vyrazne tmavu farbu coho som sa zlakol lebo cierne nepijem nejak rad. Po otvoreni ma prekvapila vyrazna kvasnicova vona teda pivo mi z pociatku nevonalo. Nalial som ho do pohara a po presvetleni pivo vnom plavali nejake kusocky neviem coho (asi kvas a prisady, pivo bolo pomerne huste, tak z nedoverou som sa nanho pozeral a vahal ci to mam vobec pit. V pohari sa vona rozlozila a pivo vonalo inak ako vo flasi. Moj prvy dusok bol prijemnym prekvapenim. Zaujiva chut a z popisu som najviac citil ten med, koreniny a alkohol ktory bol vyrazny ale mne nevadil. Toto pivo sa neda pit rychlo je to taka vychutnavacka. Frajerke toto pivo chutilo aj nechutilo zaroven, jej hodnotenie bolo take ze neni zle ale Gulden Draak je lepsie. Zamna mozem povedat ze urcite vyskusam aj \\\"8\\\" mne chutilo a ta sladkost ma \\\"rajcovala\\\" :) {/C}

Len doplnim informaciu i Ivovmu komentaru - piva z pivovaru Rochefort obsahuju na spodku flase usadeniny. Neviem urcit, co to presne moze byt, ale domnievam sa, ze kedze sa jedna o maly klastorny pivovar variaci tradicnymi metodami, tak nekladu az taky doraz na odstranenie roznych sedimentov pri scedzovani a flasovani piva. Obycajne sa sediment, najma kvasnice, objavuje aj pri ostatnych nami ponukanych pivach, ale v tomto pripade \"je tam aj cosi navyse\". Preto odporucam nalievat piva Rochefort pomaly do pohara, pricom posledny cca polcentimeter piva nechat vo flasi. Aj ked samozrejme nic sa nestane, ked pivo nalejete do pohara cele. Rozne ciastocky kazia len vizualny dojem z piva.

, 18.1.2013 10:34:03

Toto pivo som si kupil kvoli jemu hodnoteniu a zvedavosti ci je naozaj take dobre. A ano JE. Take \"cudne\" (v dobrom slova zmysle) pivo som este nepil. Urcite ho odporucam kazdemu kto chce zazit nieco nove, nieco co nadchne a nadsenie bude pokracovat aj par dni po dopiti. Pivo malo vyrazne tmavu farbu coho som sa zlakol lebo cierne nepijem nejak rad. Po otvoreni ma prekvapila vyrazna kvasnicova vona teda pivo mi z pociatku nevonalo. Nalial som ho do pohara a po presvetleni pivo vnom plavali nejake kusocky neviem coho (asi kvas a prisady, pivo bolo pomerne huste, tak z nedoverou som sa nanho pozeral a vahal ci to mam vobec pit. V pohari sa vona rozlozila a pivo vonalo inak ako vo flasi. Moj prvy dusok bol prijemnym prekvapenim. Zaujiva chut a z popisu som najviac citil ten med, koreniny a alkohol ktory bol vyrazny ale mne nevadil. Toto pivo sa neda pit rychlo je to taka vychutnavacka. Frajerke toto pivo chutilo aj nechutilo zaroven, jej hodnotenie bolo take ze neni zle ale Gulden Draak je lepsie. Zamna mozem povedat ze urcite vyskusam aj \"8\" mne chutilo a ta sladkost ma \"rajcovala\" :)

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Prihlásenie

Súkromie - potvrdenie *

Vitajte v Prešporskej pivotéke, v e-shope so skvelými pivami.

Prehliadaním týchto stránok prehlasujem, že som starší ako 18 rokov.